Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 21 × 36 cm |
| Is Smart Device | no |
| Usage | 18650 lithium battery production |
| Weight | 7.5KG |
| Dimensions | 270*210*360mm |
| Model Number | 738AL Spot welder |
| Origin | Mainland China |
| Rated Duty Cycle | 3.6KW |
| Brand Name | luodabie |
| Rated Capacity | 3.6KW |
| Max. Welding Thickness | 0.3mm |
| Certification | none |
| Input voltage | AC 110V/220V±20V |
| Power | 3.6KW |
| Welding current | 120A-110A |
| Adjust distanceof telescopic arm | 95-160mm |
| Welding thichessof fixed welding head | 0.05-0.3mm |
| Size | 140X245X200mm |
| Net Weight | 5.6kg |
Instock
There are no reviews yet.