Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 5 cm |
| Usage | Welding battery |
| Weight | 0.25kg |
| Dimensions | 0.15*27mm |
| Model Number | 18650 Pure Nickel belt |
| Origin | Mainland China |
| Rated Duty Cycle | other |
| Brand Name | SUNKKO |
| Rated Capacity | It can be any combination |
| Max. Welding Thickness | 0.15mm |
| Feature 1 | for nickel strip belt |
| Feature 2 | for nickel belt |
| Feature 3 | for nickel belt 18650 |
| Feature 4 | for pure nickel belt |
| Feature 5 | for 18650 nickel belt |
| Feature 6 | for 18650 nickel belt welding |
| Application | battery connection/18650 battery pack |
| Components | 99.96% Pure Nickel |
| Nickel name | 18650 battery nickel strip |
| Composed type | 18650-2P |
| Code | CN01 |
| length | 5m |
| Type | 18650 battery pure nickel |
| Thickness | 0.15mm |
| purity | 99.96% |
| Other Remarks | not including battery and |
Instock
There are no reviews yet.