Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 20 × 19 cm |
| Model Number | JX5-8 |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | CNCEST |
| Color | Silver |
| Material | Cast Iron |
| Process | Baking Paint |
| Mount Type | Countertop |
| Plug Type | US Standard |
| Fuel | Thermal Conductive Oil, High-Purity #97 Gasoline |
| Voltage | 110V |
| Power | 30W |
| Continuous Working Time | 6H |
| Temperature | 2000℃/3632℉ |
| Flame Height | 70mm/2.76in |
| Gasification Tank Capacity | 0.8L/0.21gal |
| Product Size | 26*15*19cm/10.2*5.9*7.5in |
| Package Size | 28*20*19cm/11.02*7.87*7.48in |
| Gross Weight | 4.5kg/9.92lbs |
Instock
There are no reviews yet.