Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Spring Force | no |
| Lock | no |
| Sharp Blade | YES |
| Full Length | 22.8cm |
| Handle Length | 11.8cm |
| Blade Angle | >60° |
| Type | Folding Blade Knife, New folding knives, Multipurpose knife, Portable tanto knives, Professional survival knife |
| is_customized | No |
| Origin | Mainland China |
| Blade Length | 9.8cm |
| Brand Name | Samsend |
| DIY Supplies | Woodworking |
| Blade material | Aus10A |
| Handle material | two-tone G10 |
| Hardness | 58-59HRC |
| Blade finish | Sanding + drawing |
Instock
There are no reviews yet.