Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 19 × 21 cm |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15 minutes |
| Wheelbase | 170mm |
| Remote Distance | 60m |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 300*150*100mm |
| Model Number | 1608/pro |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 12+y, 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Color | White |
| Charging Time | About 2.5 hours |
| Car Battery | 7.4V 1200mAh JST plug Li-ion battery |
| Brand | UDIRC |
Instock
There are no reviews yet.