Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.61 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Handle Style | Straight |
| Features | Dismountable |
| Application | Crimping |
| is_customized | Yes |
| Model Number | SNA-2/SNA-02B/SNA-28B/SNA-48B |
| Type | Flat Nose |
| Origin | Mainland China |
| Plier Style | European |
| Brand Name | COLORS |
| Material | Carbon Steel |
| DIY Supplies | ELECTRICAL |
| Length | 190mm |
| Crimping range(SNA-2) | 0.5-2.5mm2 24-10AWG |
| Crimping range(SNA-02B) | 0.5-2.5mm2 20-13AWG |
| Crimping range(SNA-28B) | 0.25-1.5mm2 22-14AWG |
| Crimping range(SNA-48B) | 0.5-2.5mm2 22-14AWG |
Instock
There are no reviews yet.