Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.254 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 13 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Handle Style | Bent |
| Features | Multifunctional |
| Application | Multi Functional |
| is_customized | No |
| Model Number | Snap Ring Pliers |
| Type | Circlip Pliers |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | WALFRONT |
| Material | Carbon Steel, High Carbon Steel |
| DIY Supplies | ELECTRICAL |
| Maximum Opening | Approx. 40mm/1.57in |
| Jaw Thickness | Approx. 2mm/0.08in |
| Feature1 | Lock Ring Pliers |
| Feature2 | Flat Snap Ring Pliers |
| Feature3 | Retaining Ring Pliers |
Instock
There are no reviews yet.