Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 32 × 26 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Power | battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 30 minutes |
| Warning | no warning |
| Remote Distance | About 100 meters |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 37x23x20 cm |
| Model Number | Remote control car drifting off-road vehicle |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.2V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Target audience | Unlimited |
| Featured features | Oversized climbs |
| package | Color box |
| type | Wireless remote control, charging |
Instock
There are no reviews yet.