Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Foldable | Yes |
| Handle Material | Plastic |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Common Type | Multifunctional Scissors |
| Application | Shearing |
| Material | STAINLESS STEEL |
| DIY Supplies | ELECTRICAL |
| Origin | Mainland China |
| Product Type | Multi-purpose emergency tool |
| Closed Length | 12.7cm |
| Scissor Length | 4.8cm |
| Function 1 | ordinary shearing |
| Function 2 | Cutting cardboard boxes |
| Function 3 | opener |
| Function 4 | Can cut thin metal sheet |
| Function 5 | Can quickly cut off the car safety belt to escape. |
| Function 6 | Safety hammer function. |
| Function 7 | Cutting Clothes |
| Function 8 | Cutting medical gauze |
Instock
There are no reviews yet.