Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.392 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 9 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Screwdriver Set |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | MJDDLSD003QW |
| Brand Name | MIJIA |
| Maximum torque at level I | 0.05Nm |
| Product color | gray |
| Maximum torque at level II | 0.2Nm |
| Product Dimensions | 201.8×74.2×25.2mm |
| Maximum manual torque | 3Nm |
| Net product weight | 353g |
| Charging specifications | 5V–0.14A |
| Rated voltage | 3.7V |
| Net screwdriver weight | 59g |
| Lithium battery | 350mAh |
| Charging time | 160-200min |
| No-load speed | 170rpm |
| Screwdriving bit specifications | C4 x 28mm, C4 x 45mm |
| Screwdriving bit material | 2 steel |
| Phillips head | PH000/PH00/PH0/PH1 |
| Pentagonal | 2/P5 |
| Hex | 0.7/H0.9/H1.5/H2.0 |
| In Type | W1.5 |
| Slotted | L1.5/SL2.0 |
| Y Type | Y0.6/Y1 |
| Torx | 2/T3/T4 |
| Tri-wing | 2.3 |
| Torx with pin hole | TH5/T6H/T8H/T9H/T10H |
| Note | C4 x 45mm for PH0/PH1/SL2.0/T8H/T10H/H2.0, C4 x 28mm for all other types |
Instock
There are no reviews yet.