Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Features | INSULATED, Multifunctional, Explosion-proof |
| Axe Head Type | Single-bit |
| Weight | 710g |
| Overall Length | 37cm |
| Handle Material | Wood |
| Axe Head Material | High Carbon Steel |
| Model Number | FT016 |
| Type | Axe Head |
| DIY Supplies | Metalworking |
| Brand Name | JIANLAI |
| Origin | Mainland China |
| Blade shape | arc |
| blade length | 11cm |
| material quality | 65 manganese steel |
Instock
There are no reviews yet.