Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 40 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Features | INSULATED, Multifunctional, Explosion-proof |
| Axe Head Type | Single-bit |
| Weight | 1100g |
| Overall Length | 43cm |
| Axe Head Material | High Carbon Steel |
| Model Number | FT025 |
| Type | Axe Head |
| DIY Supplies | Metalworking |
| Brand Name | JIANLAI |
| Origin | Mainland China |
| Blade shape | arc |
| Axe top size | 20mm |
| Handle length | 27 to 43cm |
| blade length | 9.6 to 13.6cm |
| Handle material | Qinggang wood |
Instock
There are no reviews yet.