Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 20 × 17 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Flight Time | 50 |
| Remote Distance | 40m |
| Scale | 1:24 |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.