Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 16 × 13 cm |
| 3C | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Throttle servo | Yes |
| Steering servo | Ready-to-Go |
| Power | Yes |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | as you choose |
| Tire Track | Car |
| Wheelbase | 1:20/1:16 |
| Warning | No |
| Remote Distance | as you choose |
| Warranty | NO |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 16.5*15*6.8CM |
| Torque | Name:DK087 Size: 16.5*15*6.8CM Maximum speed: 20 km / h Battery: 3.7V |
| Model Number | DK087 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 3.7V 500mAh |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, RESIN |
| Brand Name | PYLRC |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
Instock
There are no reviews yet.