Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 24 × 50 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, no brand or OEM |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Power Source | Battery, Manual, Vehicle Power Supply |
| Application | Home |
| Type | air conditioner cleaning parts |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | GFS-C1S |
| Product name | High Pressure Portable Air Conditioner Cleaning Machine |
| Advantage | portable, rechargeable, easy operation |
| Great for | air conditioner cleaning job |
| Water Flow | 2.2L~2.5L/min |
| Power Consumption | 45W |
| Water Tank Capacity | 16 Liters |
| Pressure | 3Bar to 9Bar (43.5 to 130.5psi) |
| Baatery supply | 12V 4400mAh |
| Accessories | spray gun, charger, o-ring |
| Working Time | 50-60 minutes per one charged |
Instock
There are no reviews yet.