Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 62 × 38 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, BISON(KP) |
| Machine Type | HIGH PRESSURE CLEANER |
| Condition | New |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Feature | Other |
| Fuel | Electric |
| Use | High Pressure Washer |
| Cleaning Process | Cold Water Cleaning |
| Cleaning Type | HIGH PRESSURE CLEANER |
| Material | Metal / Coil |
| Power | 2.2kw, 1.8kw |
| Dimension(L*W*H) | 600x430x470mm |
| Warranty | 1 Year |
| Max. Pressure | 90bar/1305Psi |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Pump, Motor, Pressure vessel, Gear, Engine, Gearbox |
| Key Selling Points | Long Service Life |
| Weight (KG) | 30 kg |
| Product Name | Electric High Pressure Washer |
| Working Pressure | 70bar |
| Working Pressure(psi) | 1015psi |
| Speed | 2800rpm |
| Start | key Start |
| Pump | PE100L |
| Certificate | CE, EURO5, ISO9001 |
| Pressure Washer Optional | Engine, Wheels, Frame, Nozzles, Gunjet, Hose, Color |
| OEM | Color/engine/pump/packaging |
Instock
There are no reviews yet.