Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 80 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, Gooddeer |
| Type | Gasoline Hot Water Pressure Washe |
| Configuration | PORTABLE |
| Power Source | Gasoline |
| Mute | NO |
| Place of Origin | Jiangsu Yancheng |
| Model Number | GD4000 |
| Dimension(L*W*H) | 1050*770*1180 mm |
| Weight | 200kg |
| Warranty | 1 Year |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1.5 years |
| Core Components | Engine |
| Gas Type | CO |
| Rated Pressure(PSI) | 4000 PSI |
| Flow Rate(LPM) | 16 L/Min |
| Flow Rate(GPM) | 4 GPM |
| Max Temperature | 100 ℃ |
| Engine Fuel | Gasoline |
| N.W/G.W | 157/200kg |
| Temperature Control | Adjustable |
| Burner Fuel | Diesel |
| Engine Model | T420E |
| Package Size(L x W x H) | 1050 x 770 x 1180mm |
Instock
There are no reviews yet.