Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 30 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, QUANGAO |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 125 |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Not Available |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Hot Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Engine, Pump, Boiler |
| Place of Origin | Henan, China |
| Model Number | QDLR-250 |
| After-sales Service Provided | Online Technical Support |
| Product Type | Hot Water High Pressure Washer |
| Function | Suitable for Cleaning Cars, Driveways, Yards, and More |
| Electrical Supply | 3/400V/50Hz |
| Fuel Type | Diesel |
| Fuel Rate | 5.8L/h |
| Rated Power | 6kW |
| Max Pressure | 200bar, 2900PSI |
| Shell Material | Plastic |
| Dimensions | 1160*670*850mm |
Instock
There are no reviews yet.