Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | WALFRONT |
| Item Type | Pressure Washer Surface CleanerMaterial |
| Material | Brass, Stainless Steel Rod, Plastic |
| Weight | Approx. 2128g / 4.7lb |
| Product Size | 15 Inches |
| Interface | 1/4 Inch Quick Plug |
| Maximum Pressure | 4000psi |
| Connecting Rod Length | Approx. 41cm / 16.1in |
| Maximum Operating Temperature | 60℃ |
| Usage | Cleaning Terrace, Walkway, Swimming Pool, Parking Lot, Etc. |
| 1 | Pressure Washer Surface Cleaner |
| 2 | High Pressure Washer Surface Cleaner |
| 3 | 4000psi Pressure Washer Surface Cleaner |
Instock
There are no reviews yet.