Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.98 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 24 × 20 cm |
| Type Number | 12428 |
| CE | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power | 7.4V 1500mAh |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 10 Minutes – 20 Minutes |
| Tire Track | 24.5cm |
| Warning | Away Fire |
| Remote Distance | 100 Meters + |
| Warranty | 1 month |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 42*24.5*18cm |
| Model Number | WL 12428 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Charging Voltage | USB 5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, RESIN, Plastic, RUBBER, PVC, ABS |
| Brand Name | WLtoys |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Charge Time | 3 Hours |
| Maximum Speed | 50km/h |
| Drive Motor | Strong 540 Brushed Motor |
Instock
There are no reviews yet.