Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 23 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| No-Load Speed | 0 – 35000 rpm |
| Rated Input Power | 2000w |
| Power Source | Electricity |
| Disc(Wheel) Type | Sanding Discs |
| Certification | CE |
| Frequency | 60hz |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | DOERSUPP |
| Variable Speed | Yes |
| Motor type | Brushless |
| Rated Voltage | 18 |
| Type | Angle Grinder |
Instock
There are no reviews yet.