Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 12 × 6 cm |
| Usage | Home DIY |
| Weight | 410g |
| No-Load Speed | 6000Rpm/min |
| Model Number | DMC-002 |
| Power Source | Electricity |
| Disc(Wheel) Type | Sanding Discs |
| Certification | CE, RoHS, KC |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | DONUMEH |
| Variable Speed | No |
| Rated Voltage | 7.2V |
| Type | Angle Grinder |
| Disc siz: | 76*1.2*10mm(3 inches) |
| Disc Bore Diameter: | 10mm |
| Disc Diameter: | 76mm |
| Grinding Spindle Thread: | M5 |
| Battery: | 2000mAh Lithium Battery |
| Charging: | Type-c |
| Type1 | Easy cut and Grind |
| Type2 | Mini Grinder |
| Type3 | Cutting Machine |
| Type4 | Polisher |
Instock
There are no reviews yet.