Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 22 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Disc Bore Diameter | 14mm |
| Usage | Renovation Team |
| is_customized | Yes |
| Weight | 3.03 |
| Dimensions | 39.5*25.5*10.5 |
| Power Source | Electricity, Battery, DC |
| Certification | CE |
| Disc(Wheel) Type | Grinding Disc |
| Model Number | WS-J9 |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 50-60Hz |
| Brand Name | VVOSAI |
| Disc Diameter | 125mm |
| Variable Speed | Yes |
| Rated Voltage | 20V |
| Type | Angle Grinder, Angle Grinder |
| Motor speed | 5000/10000(r/min) |
| Speed Adjustment | 3 Gears |
| Protective shell diameter | 125mm |
| Battery series | 20V MT-SER |
| Suitable for Disc Inner Diameter | 22.2mm |
| Voltage | 20V lithium ion DC battery |
| Application scenario | Cutting, Grinding |
Instock
There are no reviews yet.