Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.697 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 14 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Disc Bore Diameter | 14mm |
| Usage | Commercial Manufacture |
| is_customized | Yes |
| Weight | 0.5KG |
| Dimensions | 18.8 * 5.5 * 5cm / 7.4 * 2.2 * 1.9in |
| No-Load Speed | 10000-37000 RPM |
| Rated Input Power | 180W |
| Power Source | Electricity |
| Certification | CE |
| Disc(Wheel) Type | Cutting Disc |
| Model Number | Drill Grinder Tool |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 50/60HZ |
| Brand Name | jkjg |
| Disc Diameter | 100mm |
| Variable Speed | Yes |
| Motor type | Brushed |
| Rated Voltage | 110-230V |
| Type | Die Grinder |
| JKJG Model | jm01 |
Instock
There are no reviews yet.