Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| No-Load Speed | 0-19000r/min |
| Rated Input Power | 1000W |
| Power Source | Electricity |
| Certification | CE |
| Model Number | 3 Inch Angle Grinder |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | Yofidra |
| Motor type | Brushless |
| Type | Angle Grinder |
| Name | Electric Angle Grinder |
| Motor | Brushless Motor |
| Power | 1000W |
| Spindle Diameter | M5 |
| Saw Blade Aperture | 10mm |
Instock
There are no reviews yet.