Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.832 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 24 × 9 cm |
| Usage | Home DIY |
| Weight | 2.2kg |
| Power Source | Electricity |
| Certification | CE |
| Disc(Wheel) Type | Sanding Discs |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | Toorise |
| Variable Speed | Yes |
| Motor type | Brushless |
| Type | Angle Grinder |
| TOORISE Model | 200019581 |
| angle grinder stand holder | angle grinder stand disk instalation |
| angle grinder stand for drilling | angle grinder stand with rod |
| angle grinder stand cutting | Heavy Duty Angle Grinder Fixed Bracket |
| angle grinder stand accessories | Angle Grinder Stand for Angle Grinder |
| Feature1 | Adjustable Grinder Holder |
| Cutting Depth | 30mm |
| Clamping Angle | 0-45° |
| Clamping Width | 80mm |
| Applicable Angle Grinder | 100/115/125mm Angle Grinder |
Instock
There are no reviews yet.