Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.41 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 12 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Weight | 110g |
| No-Load Speed | 12000-15000-17000rpm |
| Power Source | Electricity |
| Certification | CE, RoHS |
| Disc(Wheel) Type | Sanding Discs |
| Model Number | DMSD-100 |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 50-60HZ |
| Brand Name | SHENHAOXU |
| Variable Speed | Yes |
| Rated Voltage | 3.6V |
| Type | Mini Grinder |
| Chuck head size | 2.35mm/3.2mm |
| Battery | 900mah 10c li-ion |
| Charger | Type-c usb |
| Charging tiime | 120min |
| Features | 3 speed adjustment |
| Type1 | Cordless drill |
| Type2 | Mini Grinder |
| Type3 | Rotating machine |
| Type4 | Power tool |
| Service support | dropshipping |
| Type5 | Rotary Tool |
Instock
There are no reviews yet.