Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| No-Load Speed | 20000RPM |
| Power Source | Electricity |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Model Number | SGS Mini |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | ARROWMAX |
| Variable Speed | Yes |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Type | Mini Grinder |
| features1 | Electric Engraving Pen |
| features2 | Electric Polishing Pen |
| features3 | carve, engrave, grind, sand, polish |
| features4 | engraving set |
| features5 | engraving pen |
| features6 | battery engraver |
| features7 | mini polisher |
| features8 | jewelry polisher |
| features9 | electric grinder |
| features10 | Rotate Tool |
Instock
There are no reviews yet.