Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 18 × 19 cm |
| Disc Bore Diameter | 16mm |
| Usage | Commercial Manufacture |
| is_customized | Yes |
| Weight | 10 |
| Dimensions | 32*18*19CM |
| No-Load Speed | 4400rpm |
| Rated Input Power | 120w |
| Power Source | Electricity |
| Certification | CE |
| Disc(Wheel) Type | Grinding Disc |
| Model Number | 20G |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 50/60hz |
| Brand Name | mrcm |
| Disc Diameter | 100mm |
| Rated Voltage | 110V/220V |
| Type | Angle Grinder |
| GRINDING RANGE | 3-20MM |
| POINT ANGLE | 95-140 |
| GRINDING WHEEL | SDC OR CBN |
Instock
There are no reviews yet.