Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 8 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Disc Bore Diameter | 14mm |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Weight | 200g |
| Dimensions | 21.2 * 7.1 * 5.5cm |
| No-Load Speed | 5000/10000/15000 r/min |
| Rated Input Power | 10W |
| Power Source | Electricity |
| Certification | CE |
| Disc(Wheel) Type | Grinding Disc |
| Model Number | NEW-201USB |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 50-60Hz |
| Brand Name | NEWACALOX |
| Disc Diameter | 100mm |
| Variable Speed | Yes |
| Motor type | Brushless |
| Rated Voltage | 5V |
| Type | Mini Grinder |
| NEWACALOX Model | 201 |
| Color | Gary/Green/Red |
| Collect Chuck Diameter | 0.5-3.2mm |
| DIY Supplies | Woodworking/Polishing/ Engraving |
| Output Voltage | 3.7V / 10A |
| Charge Voltage | 5V DC (USB) |
Instock
There are no reviews yet.