Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.887 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 31 × 10 cm |
| Usage | Renovation Team |
| Wattage | 1000-1299W |
| is_customized | Yes |
| Weight | 1500g |
| Frequency | 50/60 |
| Hammer Type | Demolition Hammer |
| No-Load Speed | 1800rpm |
| Certification | CE, RoHS, UL, KC, weee |
| Max. Drilling Diameter | 20mm |
| Origin | Mainland China |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | Hormy |
| Power Source | Battery |
| Rated Voltage | 20V |
Instock
There are no reviews yet.