Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 25 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Hammer Type | Rotary Hammer |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | NewBeny |
| Power Source | Battery |
| Rated Voltage | 18V |
| Name | Electric Hammer |
| Power | 700W |
| Motor | Brushless Motor |
| No-load speed | 0-800rpm |
| Impact frequency | 0-4000ipm |
| Drilling Diameter | 6-10mm |
| Compatible Battery | For Makita 18V-21V Battery |
Instock
There are no reviews yet.