Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.72 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Certification | CE |
| Power | 4WD |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 45min |
| Warning | Keep away fire |
| Remote Distance | 40m |
| Scale | 1:20 |
| Dimensions | 15*15*8CM |
| Model Number | LQSLC01 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| CE | Certificate |
| For people | Unlimited |
| Special feature | Amphibious.forward and backward, turn left and 360° |
| Package | Color box |
| Suitable age | Juvenile (7-14 years old) |
| Remote control method | Experience |
| type | Wireless remote control, charging |
| Feature 1 | Multiplayer |
| Feature 2 | Watch handle dual remote control |
Instock
There are no reviews yet.