Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 20 × 11 cm |
| Certificate Number | SZEM190101007303 |
| CE | Certificate |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power | 550 |
| State of Assembly | Ready-to-Go, Ready-to-Go |
| Flight Time | 7 min |
| Warning | take care of it |
| Remote Distance | About 100 M |
| Warranty | 30days |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 31*20.5*11cm |
| Model Number | WLtoys144001/959/959A/959B |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v 1500MAH |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | wltoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL, Remote control |
Instock
There are no reviews yet.