Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 40 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | DUTRIEUX, LIANGU |
| Grade | DIY, Industrial |
| Warranty | 1 years |
| Power Source | Battery |
| Customized support | OEM, ODM |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | LG65C |
| Dimensions | 33 * 21 * 12cm |
| Frequency | 50/60Hz |
| Max. Drilling Diameter | 4-26mm |
| Rated Voltage | 21V |
| Weight | 3.5Kg |
| Product Name | Electric Hammer Drill |
| No-load speed | 0-1100RPM |
| Usage | Household Electric Drill |
| Impact Rate | 5000ipm |
| Series | Tile tiler |
| Name | Power Hammer Drills |
| Application | Wood Metal Concrete Drilling, Wall Drilling, Slotting |
| Keywords | Impact Drill |
Instock
There are no reviews yet.