Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Renovation Team |
| Wattage | 1000-1299W |
| Frequency | 50/60hz |
| Hammer Type | Demolition Hammer |
| Model Number | PR-38E |
| Certification | none |
| No-Load Speed | 3000rpm |
| Origin | Mainland China |
| Max. Drilling Diameter | 20mm |
| Motor type | Brushed |
| Brand Name | buyready |
| Power Source | AC |
| Rated Voltage | 220V |
| Scope Of Application | Concrete Removal, Crushing And Drilling |
| Enclosure | Pointed Drill+flat Drill+wrench+angle Head+oil Pot+English Instruction |
Instock
There are no reviews yet.