Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 30 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Renovation Team |
| Weight | 2.7KG |
| Hammer Type | Rotary Hammer |
| Model Number | DCH263 |
| Certification | CE, FCC |
| Origin | Mainland China |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | DEWALT |
| Power Source | Battery |
| Rated Voltage | 20V |
| No-Load Speed | 1, 165 RPM |
| Impact Rate At Rated Speed | 4, 300 BPM |
| BRUSHLESS | YES |
| PRODUCT WIDTH | 7 5/7 IN |
| IMPACT ENERGY (J) EPTA VALUE | 3.0 J |
Instock
There are no reviews yet.