Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 20 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Throttle servo | yes |
| Power | electric |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Remote Distance | 50m |
| Warranty | 1 month |
| Scale | 1:76 |
| Model Number | C50 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal |
| Brand Name | Mitoot |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Brand | Tubro Racing |
Instock
There are no reviews yet.