Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 29 × 9 cm |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 20mins |
| Wheelbase | 32.5 cm |
| Remote Distance | 10-120m |
| Warranty | 1 year |
| Scale | 1:16 |
| Design | Cars, High Speed RC car |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, Camera, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 110-240V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL, rc car drift |
| Speed | 30-39km/h |
| Features 1 | rc cars toys for adults |
| voiture rc electrique | voiture |
| cars toys | coche teledirigido |
| stunt car | voiture radiocommandee |
| rc cars | rc drift |
| coche rc | carros a control remoto |
| Features 2 | toys for kids wltoys |
Instock
There are no reviews yet.