Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Renovation Team |
| Wattage | 500W-799W |
| is_customized | Yes |
| Frequency | 4000 ipm |
| Weight | 1.3kg(body) |
| Hammer Type | Rotary Hammer |
| Rated Input Power | 700W |
| Model Number | LB270 |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Max. Drilling Diameter | 26MM |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | heimerdinger |
| Power Source | Battery |
| Rated Voltage | 18V |
| Impact Energy | 2.0J |
| Interface | SDS plus |
Instock
There are no reviews yet.