Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 34 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Renovation Team |
| Wattage | 500W-799W |
| is_customized | Yes |
| Dimensions | 33cm*23cm*24cm |
| Frequency | 0-4500ipm |
| Weight | 2.65kg(only body) |
| Hammer Type | Rotary Hammer |
| Model Number | LB169 |
| Certification | CE |
| No-Load Speed | 1200rpm |
| Origin | Mainland China |
| Max. Drilling Diameter | 26MM |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | heimerdinger |
| Power Source | Battery |
| Rated Voltage | 18V |
| Impact Energy | 3.2J |
| Battery pack capacity | 18V lithium battery pack |
| Blow Mold Case | optional |
| Interface | SDS plus |
Instock
There are no reviews yet.