Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 29 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Renovation Team |
| Dimensions | 35x29x10.5cm |
| Frequency | 4500/min |
| Hammer Type | Demolition Hammer |
| Model Number | Two Pit Two Slots Electric Hammer |
| Certification | CE |
| No-Load Speed | 1600rpm |
| Origin | Mainland China |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | XMSJ |
| Power Source | Battery |
| Rated Voltage | 21V |
| Product name | Brushless Electric Rotary Hammer |
| Application | Household |
| Function | Drilling Equipment |
| Product Type | Power Drill, Two Pit Two Slots Electric Hammer |
| Battery Power | 4000 |
| Power Supply Voltage | 100-240V |
| Optimum Drilling Range | 10mm |
| Maximum Single Hammer Force | 550J |
Instock
There are no reviews yet.