Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.41 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Wattage | Under 500W |
| Certification | none |
| is_customized | Yes |
| Application | Air Blower |
| Pressure | High Pressure |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | DC |
| Model Number | 583A4NB104753 |
| Rated Voltage | 12V |
| Brand Name | HNGCHOIGE |
| Motor type | Brushless |
| Type | Inflatable Blower |
| Material | Plastic |
| Plug | EU/US |
| Input | AC100-240V 50/60HZ, AC 100-240V 50/60HZ |
| Speed | 5500RPM, 7000RPM |
| Size | Approx. 9.7×9.7×3.3cm/3.8×3.8×3 inches, approx. 97x95x33mm/3.82×3.74×1.30in |
| Air Duct Diameter | Approx. 2.8cm/1.1 inches |
| Output | for DC 12V 2A |
| Bearing | Double ball bearing |
| Standard voltage | 12V |
| Electric current | 2.94A |
| Fan Interface | 2-pin connector |
Instock
There are no reviews yet.