Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.38 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 21 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Weight | 1.38kg |
| Rated Torque | 28 / 32 / 42 N.m |
| Model Number | DKCD12FU-Li/DKCD16FU-Li/DKCD20FU-Li |
| Certification | CE |
| Max. Drilling Diameter | 10mm |
| Rated Input Power | 400W |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 60Hz |
| Application | Drilling Metal/Wood/Wall/Steel/Screw Driving |
| Brand Name | DEKO |
| Rated Voltage | 12V |
| Power Source | Battery |
| Drill Type | Cordless Drill |
| Material | ABS |
| Chuck Type | Keyless |
| Switch Style | Push button |
| Chuck Size | 3/8" (0.8-10mm) |
| Torque Settings | 18+1 Settings |
| No Load Speed | 0-350/0-1350rpm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Charging Time | 2.5-5 Hours |
| Charger Adapter Input | 110V AC 60Hz |
| Charger Adapter Output | 13.5V 400mAh/18V 1500mAh/21.5V 1500mAh |
| Handle Material | Rubber Overmolded |
| Special Features | Light Weight, LED Worklight, Always Ready, Variable Speed |
Instock
There are no reviews yet.