Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.93 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Rated Torque | 80N.M |
| Model Number | Mini Cordless Electric Drill |
| Certification | CE |
| Max. Drilling Diameter | 3/8" (0.8-10mm) |
| Origin | Mainland China |
| No-Load Speed | 3000rpm |
| Frequency | 50-60HZ |
| Application | Drilling in Steel/ in Wood/ in Ceramic |
| Brand Name | BABEQ |
| Rated Voltage | 16.8V |
| Motor type | Brushless |
| Power Source | Battery |
| Drill Type | Cordless Drill |
| Model | Handheld Electric Drill |
| Torque Setting | 20+2 Setting |
| Type 1 | Electric Screwdriver |
| Type 2 | Brushless Electric Drill |
Instock
There are no reviews yet.