Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 17 × 15 cm |
| Type Number | 284131 |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power | 7.4V 400mAh |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 18 Minutes |
| Tire Track | 8 |
| Warning | Away Fire |
| Remote Distance | 17.5*8*5.5 |
| Warranty | 1 month |
| Scale | 1:28 |
| Dimensions | 17.5*8*5.5 |
| Model Number | 284131 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Charging Voltage | USB 5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, RESIN, Plastic |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Maximum speed | 30km/h |
Instock
There are no reviews yet.