Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.288 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 22 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Weight | 1.1-1.4KG |
| Rated Torque | 22N.m |
| Max. Drilling Diameter | Max. 38mm in Wood |
| Rated Input Power | 130W |
| Origin | Mainland China |
| No-Load Speed | 1600rpm |
| Frequency | 50-60Hz |
| Application | Drilling in Steel/ Wood/ Ceramic |
| Brand Name | HILDA |
| Rated Voltage | 12V |
| Motor type | Brushless |
| Power Source | DC |
| Drill Type | Cordless Drill |
Instock
There are no reviews yet.