Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 25 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Rated Torque | 45NM |
| Max. Drilling Diameter | 23MM |
| Rated Input Power | 2500W |
| Origin | Mainland China |
| No-Load Speed | 1200rpm |
| Brand Name | DayPlus |
| Rated Voltage | 21V |
| Motor type | Brushed |
| Power Source | Battery |
| Drill Type | Cordless Drill |
| Torque Setting | 25+1 position |
| Gear | 2 speed |
| Drill wood | 23MM |
| Drill iron | 10MM |
| Clamp drill bit | 0.8-10MM |
| Rotation speed | 0-400/1400rpm |
| Type | 21V Cordless Combi Drill Set |
| Keyless chuck | 0.8 – 10mm |
| Product size | 19×7.1x20cm |
| Color | Blue |
| Lithium battery | 1500mAh |
| Running time | 30-45 minutes |
| Charging time | 1.5-3 hours |
Instock
There are no reviews yet.