Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 13 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Weight | 150g |
| Model Number | PSD-008 |
| Certification | CE |
| Max. Drilling Diameter | 3.2mm |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 50-60HZ |
| Application | Polishing Engraving Drilling Cutting |
| Brand Name | SHENHAOXU |
| Power Source | Battery |
| Drill Type | Cordless Drill |
| Type1 | Mini Grinder |
| Type2 | Cordless drill |
| Type3 | Power tools |
| Type4 | Rotating machine |
| Charge Voltage | USB |
| No-Load Speed | 0/3000/6000/9000/12000/15000rpm/min |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Features1 | LED working light |
| Features2 | 5-speed-adjustable |
| DIY Supplies | Woodworking/Polishing/ Engraving |
| Service support | dropshipping |
| Battery | lithium battery |
| Chuck head size | 0.5~3.2mm |
Instock
There are no reviews yet.