Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 18 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE, CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go, Ready-to-Go |
| Flight Time | 20min |
| Remote Distance | 10-20 meters, 10-20 meters |
| Scale | 1:24, 1:24 |
| Dimensions | 20 * 8 * 3.5cm, about 20 * 8 * 3.5cm |
| Model Number | rd390, Remote Control Car |
| Design | Cars, Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE, Original Box |
| Control Channels | 2 CHANNELS, 2 Channels |
| Remote Control | Yes, Yes |
| Material | Plastic, Plastic |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL, Remote Control |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y, 12+y, 14+y |
| Warning | Safe Use |
| Power | Remoter Control |
Instock
There are no reviews yet.